Nieocenioną pomocą może być także książka Anny Czerwińskiej-Rydel „Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego” - biografia Kornela Makuszyńskiego dla dzieci, wydana przez wydawnictwo Przygotowalnia. Więcej o książce przeczytacie (i obejrzycie świetne ilustracje) tutaj i tutaj.
A jeżeli twórczość Makuszyńskiego jest Wam bliska, może zainteresować Was ciekawa rozmowa o pisarzu, który swoimi książkami „chciał poprawiać świat”. Z Mariuszem Urbankiem, autorem jego biografii zatytułowanej "Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce" w Programie I Polskiego Radia rozmawia Magda Mikołajczuk. Zachęcam do wysłuchania audycji „Po drugiej stronie lustra”.
Na koniec warto wspomnieć o tym, że od nowego roku utwory Kornela Makuszyńskiego trafiły do domeny publicznej - w tej przestrzeni istnieją dzieła, które straciły prawo własności majątkowej autora; korzystać z nich może więc każdy, trzeba tylko pamiętać o podaniu imienia i nazwiska autora oraz tytułu utworu. Może to być ciekawy (i ważny!) temat lekcji. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się z rozmowy z Pawłem Rojkiem z Fundacji Legalna Kultura w radiowej Dwójce.
A ilustracją do dzisiejszego wpisu jest portret Kornela Makuszyńskiego, zaczerpnięty z serwisu Polona.pl